HR-ROOM

Рецензия книги: Егоїстичний ген

Одразу попереджу, що перша третина книги досить наукоємна і може бути складна для сприйняття – там подається багато речей і термінів з біології, етології, генетики. Проте, їх не варто намагатись запам’ятовувати – вони готують вашу свідомість до подальшого сприйняття великих відкриттів науки генетики і її потужного впливу на людську поведінку і розвиток. Багато цікавих описів досліджень поведінки живих істот (тварин, птахів, людей), аналіз причин і наслідків, прогнозування й обумовлення тієї чи іншої поведінки людей у різних умовах соціуму, різному середовищі.

Тут вперше вводиться поняття «мем», що є аналогом гена в живому організмі, але не на рівні біології, а на рівні культури. Цікаво порівняти з усім тим, що зараз ми звемо «мемами» ;-) Якщо ви – HR, який дуже ґрунтовно вивчає все, що пов’язано з поведінкою людей, культурою різних соціумів, природою зародження та поширення «мемів» тощо – ця книжка є фундаментом для всієї подальшої літератури.

Автор книги Річард Докінз входить до сотні найгеніальніших людей, які живуть у наш час на планеті. На його роботи спирається у своїх лекціях і дуже популярний сьогодні професор Стенфордського університету – Роберт Сапольскі (його 25 лекцій про біологію поведінки людини багато поширюють у FB) і шанований мільйонами автор «Потоку» Міхай Чиксентміхайї.
Статті